baby ma już 6 miesięcy

Dawno nie było posta o moim maluchu. A wiecie że to już pół roku minęło? Tak szybko czas leci, że za chwilę będę szykować roczek ;) Mój maluch to prawdziwy twardziel. Żadnych zabaw się nie boi, im więcej lata mu głowa i się z nim wygłupia to się coraz bardziej cieszy. W ogóle jest radosnym dzieckiem, które śmieje się przez cały czas. Poniżej opiszę kilka umiejętności dziecka, jakie zaobserwowałam.Umiejętności mojego 6-miesięcznego bobasa:
- wysoko unosi głowę, gdy leży na brzuszku,
- chętnie przewraca się na brzuszek,
- dużo gaworzy w ciągu dnia swoje własne sylaby (ga, gu, gi, mam, ba)
- trzyma zabawki jedną rączką i swobodnie przekłada je z ręki do ręki,
- reaguje na swoje imię, rozpoznaje dźwięk dzwoniącego telefonu lub domofonu i wie że ktoś zaraz wejdzie w drzwi bo spogląda w tamta stronę,
- rozpoznaje rodziców i się uśmiecha na ich widok,
- butelkę z mlekiem trzyma jedną rączką,
- z łatwością sięga po zabawki na macie edukacyjnej leżąc na brzuszku czy plecach,
- już z daleka widzi, że niosę dla niego butelkę z jedzeniem czy miseczkę z kaszką,
- łapie swoje stopy i wkłada je do buzi.Oczywiście każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Niesamowite jest to, jak z tygodnia na tydzień taki maluch rozwija swoje umiejętności i tyle rzeczy wokół go cieszy. Synek przesypiał nam wcześniej całą noc. Teraz się przestawił i budzi się raz w nocy i raz nad ranem ok. 7, ale zawsze są to te same godziny. I nie ważne czy na noc dostanie kaszę czy mleko i tak obudzi się o swojej porze. Podobno to normalne, a ja już się do tego przyzwyczaiłam, Za to w dzień zazwyczaj ma już tylko jedną długą drzemkę, choć czasami jak tak szaleje pod wieczór przyśnie jeszcze na 20 minut, ale z tym to już różnie. Widać że ma dużo energii ;) A Wasze dzieci jak się rozwijały w tym okresie? Jak tam Wasze maluszki się sprawują?
Copyright © 2016 Kasia Koniakowska Blog , Blogger