Zrób to sama czyli zasłony i Ikea

W związku z tym, że od 2 dni urządzam swoje nowe mieszkanko na blogu będą pojawiać się również pomysły na urządzenie domu. Zakupienie niby drobnych rzeczy do domu, ale jakże istotnych potrafi opróżnić nasze portfele. Często mamy swoją wizję, jednak zmienia się ona pod wpływem wysokiej ceny, albo po prostu nie możemy znaleźć takiej rzeczy w żadnym sklepie, albo internecie. Ja miałam taki problem z zasłonami, stąd ten dzisiejszy post.

zasłony-ikea

Przesiedziałam godziny na szukaniu zasłon w paski. W internecie tylko nieliczne sklepy w ogóle miały takie, jednak były za długie oraz jak dla mnie drogie.  Musiałabym i tak je skracać, bo nie chciałam aby zachodziły mi na grzejnik, tylko kończyły się zaraz za parapetem.  No i potrzebowałam aż 4 sztuki. Zresztą przeprowadzając się do nowego domu na wszystkim zaczyna się szukać oszczędności, bo nagle okazuje się ile jeszcze rzeczy potrzeba kupić.

jak-tanio-zrobić-zasłony

W końcu przełamałam się i postanowiłam zrobić zasłony sama, używając mojej maszyny do szycia, którą odkąd dostałam jeszcze nie ruszyłam. Najgorzej robić coś pierwszy raz. Na szczęście siostra wytłumaczyła mi, jak przeplatać te nitki w maszynie. Miałam już tam użytą przykładową nitkę,  więc było o wiele łatwiej, zmieniając tylko na kolor biały. Na początku przećwiczyłam sobie na próbnym materiale, a później zabrałam się za zasłony.

Materiał znalazłam w Ikea. Sprawdziłam w internecie dostępność i pojechałam kupić.  Moje zdziwienie było na prawdę duże, bo zapłaciłam tylko ok. 60 zł. Teraz zostało tylko podzielenie materiału na 4 części i obszywanie. Oczywiście nie wyszło idealnie, bo robiłam to pierwszy raz, ale na szczęście zasłony wieszałam na żabki i można było wyregulować sobie wysokość, aby wyszło w miarę prosto. 

zrób-to-sam-taniej-zasłony

I takim oto sposobem sporo zaoszczędziłam, tylko poświęciłam cały dzień na stworzenie zasłon, ale było warto.  Cieszę się, że mogłam coś zrobić sama do nowego . Efekt jak dla mnie super.  Planuję je jeszcze jakoś ładnie związać albo przywiązać  do ściany. Jaki sposób radzicie?  A Wy wolicie kupić gotowe czy też zrobić coś samemu?


zasłony-w-paski

Copyright © 2016 Kasia Koniakowska Blog , Blogger