Fototapeta - jak dobrać ją do mieszkania?

Nowy dom lub mieszkanie budzą w nas radość i ekscytację. Tak na prawdę to tutaj pokazujemy siebie, swój gust, spełniamy swoje pragnienia i marzenia. Chcemy zrobić wrażenie na znajomych, więc zależy nam na oryginalnym wnętrzu pomieszczeń. Ostatnio bardzo popularnym trendem jest fototapeta, która powoduje ten efekt wow, gdy pierwszy raz przychodzą do nas goście. Problem w tym, że czasami nie wiemy jak ją dobrać, jaki wzór wybrać, aby nam się nie znudził. W dzisiejszym poście chciałam Wam choć troszkę pomóc i doradzić jak wybrać odpowiednią fototapetę do waszego mieszkania.

fototapeta


Fototapeta - jak ją dobrać?

Wybór pomieszczenia i lokalizacja

Najpierw należy zastanowić się, w jakim pomieszczeniu ma być nasza fototapeta. Najlepiej sprawdza się w salonie np. za narożnikiem, w pokojach dziecięcych, w jadalni, w sypialni. Oczywiście wszystko zależy od powierzchni, jaką chcemy przeznaczyć na ścianie i od naszego gustu. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z wielkością tej fototapety. Nie może być jej za wiele. Najlepiej jak w danym pomieszczeniu, tylko jedna ściana będzie na to przeznaczona.Jeśli salon mamy połączony z jadalnią i kuchnią również na fototapetę przeznaczmy tylko jedną ścianę. Unikniemy wtedy przesytu i uzyskamy ten efekt wow, który wzbudza zachwyt wśród znajomych oraz nadaje fantastyczny klimat naszemu mieszkaniu.

klimatyczne-biuro-profesjonalne
Fototapeta: wzór 1wzór 2wzór 3.

inspiracje-salon-jak-urządzić-swoje-mieszkanie
Fototapeta: wzór 4wzór 5wzór 6wzór 7.

Odpowiedni wzór fototapety

Gdy wybierzemy pomieszczenie i miejsce na zlokalizowanie fototapety, teraz czas zastanowić się nad tym, jaki wzór byśmy chcieli. Należy pamiętać, że musi to być coś pasując do nas. Najlepiej gdy jakiś widok nas zachwyca, albo chcemy stworzyć konkretny klimat w tym pokoju. Dobrze by było gdyby fototapeta pasowała do stylu mebli. Wbrew pozorom to nie jest prosty wybór. Czasami im mniej elementów na fototapecie tym pomieszczenie prezentuje się lepiej. Pamiętajmy jednak o przeznaczeniu danego miejsca. W salonie powinniśmy czuć się miło, przytulnie i domowo. Musi to być coś, co nas uspokaja, budzi pozytywne emocje, pragnienia. Stąd dobrym wyborem będzie fototapeta z jakimś pięknym widokiem, albo oryginalnym wzorem artystycznym. W sypialni proponuję stonowane kolory i geometryczne wzory, które optycznie powiększą pokój. Pięknie wyglądają też duże kwiaty albo motyw lasu czy morza. Jeśli mamy jakieś miejsce w biurze dobrym pomysłem jest zaaranżowanie jednej ściany właśnie fototapetą np. w formie 3D lub z inspirującym widokiem na miasto. Takie pomieszczenie na pewno zrobi wrażenie i stanie się bardziej profesjonalne oraz ciekawsze. Z pokojem dziecięcym raczej nie będzie problemów. Tutaj to kwestia gustu, doboru koloru, motywu. Jedno jest pewne. Ma być przytulnie, kolorowo i słodko albo wesoło.

fototapeta-do-sypialni
 Fototapeta: wzór 8wzór 9wzór 10wzór 11.

nowoczesne-sypialnie
 Fototapeta: wzór 12wzór 13wzór 14.

inspiracje-pokoje-dziecięce
Fototapeta: wzór 15wzór 16wzór 17wzór 18.

Klimat pomieszczenia

Pamiętaj, że fototapeta to wybór na lata, stąd musimy wybrać coś co nam się nie znudzi, zawsze nam się podobało, jest niedoścignionym marzeniem, albo po prostu tworzy klimat ulubionego miejsca. Najlepiej jeśli mamy meble w stylu retro, to fototapeta też powinna do tego nawiązywać. Do stylu nowoczesnego pasują wzory geometryczne albo widoki z dużych miast, drewniane meble pięknie prezentują się z naturą. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i gustu. Inspiracji szukajcie w internecie, albo na stronach sklepów z fototapetami np. na www.myloview.pl

jak-urządzić-mieszkanie

Copyright © 2016 Kasia Koniakowska Blog , Blogger