Jak efektywnie nauczyć się języka angielskiego?

Pomyśl sobie przez ile lat uczysz się języka angielskiego? Pewnie zaczęło się to już w podstawówce, a u niektórych to już nawet w przedszkolu! Dlaczego więc wciąż go nie umiem swobodnie używać? Gdzie podziały się oczekiwane efekty mojej długoletniej nauki? Ja w swoim życiu kilka razy próbowałam odnowić poziom swojego angielskiego, a nawet miałam ambicje biegle go opanować. Jak wiadomo język nieużywany się zapomina. Jednak chyba najlepiej umiałam go właśnie na maturę, a później to jakoś było, ale wciąż dla mnie za mało. Wiem, że jedni mają ogromny talent do nauki języków i szybko go łapią, jednak zawsze jest jakiś sposób, aby nie wkuwać na pamięć i wciąż nie myśleć o tym, czy powiedziałam to dobrze gramatycznie.


Metody nauki języka angielskiegoW swoim życiu próbowałam już chyba większości popularnych sposobów. Były prywatne korepetycje ( które dały najlepsze efekty, ale o tym później), chodziłam na kurs do bardzo dobrej szkoły językowej, robiłam testy internetowe, wyjeżdżałam za granicę, kupowałam płyty dołączone do gazet, miałam rozmówki, najlepszy słownik, oglądałam filmy po angielsku itp. Wszystko to dawało jakieś tam efekty, ale niestety ulotne i wciąż uciekały z głowy podstawowe słówka. Do dziś mam jeszcze masę książek i fajnych testów, które chyba tylko zajmują miejsce i się kurzą, a ja wciąż sobie mówię, że przydadzą się na lepsze czasy.

nowy-sposób-nauki-języka


Dla mnie najlepsze i najbardziej efektywne okazały się prywatne lekcje angielskiego udzielane przez studentkę anglistyki. Wszystko jednak zależy, jaki nauczyciel nam się trafi i z jakim podejściem, gdyż sposób nauczania to klucz do sukcesu. Jednak nie ukrywam, że jest to spory wydatek i mnóstwo czasu trzeba poświęcić, aby przygotować się na kolejne prywatne lekcje oraz na nie dojechać. Jednak przed maturą nie było zlituj się i się do tego przykładałam. Własna mobilizacja i uparte dążenie do celu potrafią przynieść wielkie efekty. Z taką myślą zapisałam się na kurs z języka angielskiego, ale moja motywacja dość szybko zamieniła się w typowe odrabianie lekcji w szkole, czyli aby było zrobione i coś tam sobie zerknęłam do książki przed zajęciami. I jak tu efektywnie nauczyć się angielskiego?

ucz-się-jak-native-speaker

szybka-nauka-języka

Nowy sposób podejścia do nauki językaOstatnio natknęłam się jednak na coś nowego - na zasadzie zmiany podejścia do nauki języka. Z pozoru przypomina kurs, ale nie taki z ćwiczeniami, czy poziomami zaawansowania lub lekcjami. Mowa tu o Enlinado, który ma na celu przekazać taką zasadę: "uczę się angielskiego, tak jak robią to native speakerzy". Brzmi ciekawie! Są to bardziej porady, jak polubić naukę języka, jak nie wkuwać 1000 słów, które gdzieś później ulatują, tylko jak je utrwalać, aby było to przyjemne i dawało nam efekt. Jak nie stracić motywacji i co najważniejsze, jak nie wywalać pieniędzy w błoto na nieskuteczną naukę czy niepotrzebne książki. Jeśli jesteście ciekawi, jak to wygląda zapraszam Was do obejrzenia darmowego filmiku na Youtubie: ,,21 dni motywacji z Enlinado". Ten kurs pokazuje całkowicie inne podejście niż te tradycyjne, które znamy. Co myślicie o takiej nauce angielskiego? Sama jestem ciekawa czy rzeczywiście to działa, bo jak pomyślę ile lat już uczę się tego angielskiego, to aż szok. Wiadomo, że najlepiej to wyjechać do Anglii, ale co jeśli nie planuję takiego rozwiązania? Dość kursów tradycyjnych, chyba czas na Enlinado. Tutaj

A oto wykaz nagrań jakie możecie znaleźć w tym kursie języka anielskiego.

kurs-języka-angielskiego

proste-zasady-nauki-języka

jak-opanować-język-angielski

Copyright © 2016 Kasia Koniakowska Blog , Blogger