Pokaz Mercure Fashion Night

Ponad tydzień temu, a dokładnie 6 września miałam przyjemność uczestniczyć w pokazie Mercure Fashion Night i Polska Akademia Mody organizowanym w Poznaniu w hotelu Mercure. Chociaż jestem w zaawansowanej ciąży, postanowiłam wyciągnąć siostrę na te wydarzenie, bo niestety w tak dużym mieście jak Poznań rzadko się takie eventy pojawiają. Zresztą ciekawiła mnie kolekcja Teresy Rosati i Ewy Minge, które tego wieczoru miały być prezentowane. 

Ja z siostrą na pokazie :)
siostry-na-pokazie-mody

Był to jeden z nielicznych pokazów, w którym zaprezentowano ubrania dla kobiet w różnym wieku, o różnym stylu i nawet niektóre kreacje można było założyć na jakieś ważne wydarzenie. A zdarza się to rzadko, bo zazwyczaj są tak wymyślne te ubrania, że nawet nie wiem gdzie miałabym je zaprezentować i nadają się tylko dla gwiazd na ścianki, aby wzbudzić kontrowersje. Oczywiście zdarzyły się też takie, co nie trafiały w moje gusta i bardzo dużo ciała pokazywały, albo nadawały się tylko na wybieg. Jednak tak, jak wspomniałam myślę, że na pokazie nie zabrakło też klasycznych kreacji. Nie jestem w stanie pokazać Wam wszystkich sylwetek na zdjęciach, bo w tym świetle różnie te fotografie wychodziły, ale niektóre udało się otrzymać od organizatorów wydarzenia i prezentuję je Wam poniżej. Kolekcje na zdjęciach są pomieszane.

pokaz-mody-Poznań-hotel-Mercure

Podczas Mercure Fashion Night zostały również wręczone najważniejsze nagrody dla projektantów od Polskiej Akademii Mody, takie jak: Złota Pętelka, Srebrna Pętelka, Medal Labor Omnia Vincit. Więcej o nagrodach i kto je dostał przeczytacie tutaj. Ze strony organizacyjnej wszystko było dopięte na ostatni guzik. Znakomite przywitanie przez hotel Mercury, a po evencie na gości czekały ciepłe smakołyki i apetyczne desery. Jednak nie obyło się bez śmiesznych sytuacji. Największe uśmiechy i małe śmieszki, szeptanie w tłumie wzbudziły występy muzyczne, które nie należały do najlepszych. Brzmiały jak karaoke albo wiejskie przytupajki, które kompletnie nie pasowały do klimatu pokazów. Zdecydowanie było to widać wśród przybyłych gości. Reszta natomiast wypadła rewelacyjnie. Brawo dla organizatorów oraz agencji reklamowej 38pr.pl, od której otrzymałam zaproszenie. Oby więcej takich wydarzeń modowych w Poznaniu.

Prowadzący Dominik Górny, projektantka Teresa Rosati i dziennikarka Karolina Szostak ( zapowiadała pokazy tylko na samym początku).

Teresa-Rosati

pokaz-mody

Tak witano gości!
hotel-mercure-powitanie

sukienki-dla-gwiazd

znani-polscy-projektanci

modowy-Poznań

białe-sukienki

sukienki-wieczorowe

Copyright © 2016 Kasia Koniakowska Blog , Blogger