Kiedy iść na basen z małym dzieckiem?

Dość długo zwlekałam z wizytą na basenie z moim maluszkiem. Chciałam aby już umiał siedzieć i w miarę widział co się dzieje dookoła. Moi znajomi już od pierwszych miesięcy dziecka chodzili z pociechami na basen, ja jednak nie wyobrażałam sobie wizyty z takim 3-miesięcznym niemowlakiem. Bałam się, że może płakać gdy zobaczy tyle ludzi, albo po prostu przestraszy się tego miejsca i nie będzie chciało być już w wodzie, albo wyśliźnie się z rąk, bo takie maleństwo nie umie jeszcze siedzieć w kółku. Jednak każde dziecko może inaczej zareagować. Każdy ma również swoje sposoby na oswajanie z wodą. 
termy-maltańskie

Ja nie miałam jak wybrać się na zajęcia oswajania z wodą. Poza tym nie wyobrażałam sobie jak mam się sama przebrać z dzieckiem, bo takie zajęcia na basenie odbywają się tylko w godzinach południowych, gdzie mój mąż jest w pracy, więc sama musiałabym tam chodzić. Wolałam poczekać i wybrać się na termy maltańskie, bo jest tam fajny brodzik dla maluszków. Ja ze swoim poszłam dopiero jak miał ok. 7 miesięcy i na prawdę świetnie się bawił oraz ,,pływał" tak po swojemu. 

kółko-do-pływania-dla-niemowlaków

Umieściłam go w dziecięcym kole z otworami na nogi, które bardzo mu przypadło do gustu. Jednak wolał pływać przodem do oparcia ;) Na allegro jest tego pełno. Ja dałam ok 20 zł za nie. Dzięki niemu mógł się lekko wychylać, machać rączką i chlapać sobie wodą. Jest bezpieczne i dziecko samo z niego nie wypadnie, z resztą nie spuszczałam z niego oka. Osobiście bardzo mi zależało, abym poszła na basen z moim mężem, bo nie wyobrażałam sobie jak mam się sama przebrać mając dziecko obok. Przecież nie będę go trzymać na rękach, a na termach maltańskich niestety nie  ma przebieralni z przewijakiem, w której mogłabym się zamknąć. A szkoda ... Są tylko miejsca na przebranie dziecka przy suszarkach do włosów.

na-basenie-z-dzieckiem

Sam brodzik na termach maltańskich jest super. Bardzo ciepła woda, płytko i nawet spory. Na środku jest fajny krokodyl z lejącą się wodą. Maluch miał z nim fajną zabawę. Polecam wizyty na basenie z dzieckiem. To świetna sprawa. Nasz maluch tak się zmęczył, że zasnął od razu w samochodzie i nawet nic jeść nie chciał. Z pewnością jeszcze nie raz się wybierzemy popływać z naszym maluszkiem.

zabawa-na-basenie-z-dzieckiem
A Wy kiedy pierwszy raz wybraliście się na basen z maluszkiem? Jak sobie radziliście?
Copyright © 2016 Kasia Koniakowska Blog , Blogger