Sposoby na wypadające włosy

Coraz więcej kobiet ma problem z nadmiernie wypadającymi włosami. Nie pomaga już nawet ich związywanie, aby uniknąć ich w powietrzu. Ja codziennie widzę je na ubraniach, a najwięcej znajduję się na szczotce, gdy czeszę świeżo umyte włosy. Często się zastanawiam czy jest to tylko spowodowane brakiem witamin i nieodpowiednią dietą, czy może przyczyna jest inna. Zatem jak tu znaleźć jakieś najlepsze sposoby na wypadanie włosów, aby fryzura zbytnio się nie przerzedziła?


PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW


Na początek musimy ustalić dlaczego nam te włosy wypadają w takiej dużej ilości. Powodów może być wiele m.in. brak witamin lub mikroelementów, tarczyca, menopauza, stresujący tryb życia, zły sposób odżywiania lub ma podłoże genetyczne. U mnie włosy najbardziej zaczęły wypadać zaraz po ciąży. Problem z funkcjonowaniem układu trawiennego również może być tego powodem. Warto również sprawdzić poziom żelaza we krwi, gdyż możemy mieć niedokrwistość, albo brakuje nam cynku lub biotyny. Również osoby z otyłością brzuszną lub z wysokim ciśnieniem krwi mogą borykać się z problemem wypadania włosów.

sposoby_na_wypadające_włosy

SPOSOBY NA WYPADANIE WŁOSÓW

ODPOWIEDNIA DIETA

Najlepiej przyjrzeć się swojej codziennej diecie, gdyż dostępne na rynku tabletki nie rozwiążą na długo naszego problemu, tylko go chwilowo zamaskują. Nasze włosy wzmocni białko, kwasy omega 3 ( zawarte w orzechach, jajach i rybach), spożywanie roślin strączkowych, warzyw i owoców.

ELIMINACJA STRESU

W dzisiejszych czasach stres towarzyszy nam codziennie i wpływa niekorzystnie na cały nasz organizm i samopoczucie. Najlepiej go całkowicie wyeliminować, jednak nie jest to możliwe. Możemy tylko spróbować go zminimalizować i nauczyć się, jak radzić sobie ze stresem. W ten sposób poprawimy nie tylko kondycję naszych włosów, ale i wygląd fryzury.

USUNIĘCIE KŁOPOTÓW HORMONALNYCH


Nadmiar hormonów męskich może źle wpływać na nasze włosy. Gdy zaczynamy łysieć szczególnie na  czubku głowy, wtedy najlepiej udać się do lekarza.

STOSOWANIE ODPOWIEDNICH KOSMETYKÓW

U jednych kosmetyki zadziałają u innych nie, ale warto również ten sposób wypróbować. Stosowanie odżywki przy każdym myciu włosów albo maski do włosów, zrezygnowanie z kosmetyków z parabenami i silikonami, ograniczenie suszenia włosów suszarką albo stosowanie ochronnych odżywek przed zastosowaniem prostownicy, to kilka wskazówek, które mogą nam pomóc. Obecnie testuję serum do wypadania włosów i niedługo opiszę Wam jak się sprawdził.


NATURALNE SPOSOBY NASZYCH BABĆ


  • - maseczka z żółtka z olejkiem rycynowym – nakładać ją  2-3 razy w tygodniu, można również dodać odrobinę soku z cytryny, jogurtu, miodu czy drożdży,
  • - płukanki z roślin bogatych w krzemionkę, na przykład ze skrzypu polnego,
  • - pasta z kozieradki – zioło w proszku mieszamy z wodą tak, by powstała pasta, nakładamy na włosy na około godzinę i następnie myjemy zwykłych szamponem,
  • - sok z cebuli – wmasowany w skórę głowy, ma dobrą skuteczność, dzięki wysokiej zawartości siarki, składnika aktywnie oddziałującego na skórę głowy,
  • - olejki – olej rycynowy, migdałowy, kokosowy – stosowane na skórę głowy chronią przed wypadaniem włosów i wzmacniają fryzurę.

  • idealne_gęste_włosy_blog_selfie
    Więcej informacji o najlepszych sposobach na wypadanie włosów znajdziecie również tutaj. Z tego artykułu i z własnego doświadczenia czerpałam wiedzę do napisania tego wpisu. Mam nadzieję, że te porady Wam pomogą. Zachęcam do dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach, gdyż na prawdę wiele osób boryka się z tym problemem, a chętnie dowiem się jeszcze  innych metodach.
    Copyright © 2016 Kasia Koniakowska Blog , Blogger